Gesty i Słowa - Gabinet logopedyczny Banino Gdańsk

O mnie

ja xd 300x300 - O mnie

Gabinet logopedyczny – Stefania Wróblewska

Jestem założycielką gabinetu logopedycznego Gesty i Słowa, z wykształcenia neurologopedą, specjalistką wczesnej interwencji logopedycznej, oligofrenopedagogiem.

Odebrałam gruntowne wykształcenie w dziedzinie, którą się zajmuję. Jestem absolwentką pięcioletnich studiów magisterskich na kierunku logopedia ze specjalnością wczesnej interwencji logopedycznej oraz podyplomowych studiów neurologopedycznych i podyplomowych studiów edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (dawniej oligofrenopedagogika).

Terapię rozpoczynam od spotkania z rodzicami pacjenta, by przeprowadzić konsultację logopedyczną oraz diagnozę. Następnie na podstawie diagnozy logopedycznej tworzę oraz monitoruję programy domowe. Zajmuję się diagnozą neurologopedyczną i logopedyczną, terapią logopedyczną, terapią neurologopedyczną dzieci z autyzmem i zaburzeniami rozwojowymi.

Moje zainteresowania zawodowe dotyczą diagnozy i terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, opóźnionym rozwojem mowy, zespołami genetycznymi. Dodatkowo interesuję się wszechstronnym stymulowaniem rozwoju dziecka od jego urodzenia. Wczesne wspomaganie rozwoju u dziecka zwiększa jego szanse w przyszłej edukacji i życiu.

Praca logopedy z dzieckiem jest szczególnie interesująca i  najczęściej odbywa się w formie zabawy. Taka forma znacznie ułatwia kontakt logopedy z maluchem. Co więcej, pozwala to na pracę w sposób nie wywołujący znudzenia i zniecierpliwienia dziecka podczas wykonywania ćwiczeń terapeutycznych.  Istotnym elementem w pracy terapeuty jest obecność rodziców – podczas zajęć rodzice obserwują pracę logopedy i następnie kontynuują ją w domu. Ich rolę w terapii logopeda określa w zależności od zdiagnozowanych wyzwań rozwojowych i wad wymowy. Do terapii logopedycznej dzieci stosuje się ulubione przez małego pacjenta zabawki oraz specjalistyczne zabawki edukacyjne.

W trakcie długotrwałej terapii ważna jest atmosfera spotkań. Poczucie bezpieczeństwa pacjenta zdecydowanie pomaga w prowadzeniu sesji. Dlatego proponuję prowadzenie terapii logopedycznej w moim gabinecie w Baninie, miejscu dostosowanym do pracy z maluszkami oraz dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Przewiń do góry